شگفت انگیز های جمانه !!
ارزش های بنیادی ۱۳۹۷/۸/۱۱ ۹:۵۸:۲۷

ارزش های بنیادی

ارزش های بنیادی صنایع غذایی انصاری

بسیاری از موفقیت های کسب شده در مسیر دستیابی به اهداف و آرمان های سازمان ها و صنایع ، مرهون خدمات ارزشمندیست که در راستای ارتقای سطح آگاهی، سلامتی، رشد، پیشرفت و شادابی همنوعان خود در جامعه ارایه می نمایند. صنایع غذایی انصاری نیز ضمن اینکه خود را در قبال جامعه خود مسئول می داند ، بر آنست که بدور از منافع اقتصادی نسبت به اصول ، نگرش و رسالت های اجتماعی برگزیده خود پایبند بوده و اقدامات ارزشمندی را در حوزه های گوناگون اجتماعی صورت دهد. از این رو حوزه های مسئولیت اجتماعی خود را بدین ترتیب برگزیده است:

سلامت جامعه

تغییر و اصلاح عادات غذایی افراد ، علاوه بر تضمین سلامت جامعه بر اخلاق، رفتار و تمرکز افراد در عرصه های گوناگون زندگی نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.افرادی که به تغذیه خود اهمیت می‌دهند شاهد رشد بهتری از لحاظ جسمی و روحی و نیز کسب موفقیت‌های پیاپی در مسیر زندگی خواهند بود. تحقیقات نشان داده است تغذیه سالم می‌تواند در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های روحی و جسمی تاثیر گذار باشد.
صنایع غذایی انصاری ، همواره پیشرو در عرصه سلامت جامعه بوده و در طی سالهای فعالیت خود از مدرن ترین فناوری ها و دقیق ترین آزمایشات به منظور مدیریت کیفیت و سلامت محصولات خود بهره برداری نموده است. بکار گیری آرد جو کامل سرشار از ویتامین ب در محصولات ، تولید بیسکویت جو حاوی سبوس فرآوری شده که سلامت گوارش را تضمین می کند، استفاده از روغن بدون ترانس به منظور کنترل میزان کلسترول ، جایگزینی شهد توت درجه یک به عنوان شیرین کننده ای طبیعی به جای شکر های صنعتی ، و همچنین استفاده از پودر جوانه گندم در محصولات که سرشار از فیبر طبیعیست و بسیاری دیگر از این دست اقدامات ، نشانگر اهتمام صنایع غذایی انصاری به امر ” سلامت جامعه ” است.

کودکان

کودکان امروز ، مردان و زنان فردای سرزمینمان هستند که سرنوشت کشورمان را رقم خواهند زد. جامعه ی سالم و پویا ضمن سرمایه گذاری بلند مدت بر روی فرزندان خود به فردایی بهتر می اندیشد. تغذیه سالم، رشد ذهنی مناسب، آموزش صحیح و توجه به نیازهای بی شمار کودکان مسئولیت بسیار سنگینی را متوجه سایر افراد جامعه می نماید.
صنایع غذایی انصاری در راستای آشنایی کودکان با محیط های صنعتی ، خطوط تولید صنایع غذایی و ارتقای سطح دانایی و اعتماد به نفس کودکان ، نسبت به برگزاری اردوهای بازدید از کارخانه و خطوط تولید محصولات خود اقدام می نماید. همچنین در طول سال فعالیت های عام المنفعه فراوانی در راستای توسعه و بهبود کیفیت زندگی کودکان سرزمینمان صورت می گیرد. پخش و توزیع محصولات در مدارس بصورت رایگان نیز از دیگر برنامه های مفرح و ارزشمند می باشد که با استقبال فراوانی از سوی مدارس و اولیای محترم کودکان قرار گرفته است.

ورزش

ورزش، بدون شک یکی از مهمترین موضوعات جامعه ی سالم بشمار می رود. آثار ارزشمند توجه به امر ورزش و تلاش به منظور توسعه آن ، برکسی پوشیده نیست. حمایت سازمان ها و کارخانجات صنعتی از ورزش، میبایست نهادینه گردد و همگان به ضرورت پشتیبانی از تلاشگران این عرصه ایمان داشته باشند.
صنایع غذایی انصاری در راستای نهادینه کردن فرهنگ ورزش در جامعه اقدام به حمایت های مادی و معنوی از جوانان فعال در حوزه ورزش کرده است .
حضور در مسابقات استانی و کشوری به عنوان پشتیان و همچنین تجهیز امکانات مورد نیاز اماکن ورزشی نظیر: حمایت مالی گسترده از مسابقات جایزه بزرگ تنیس کشور ، اسپانسری و پشتیانی از تیم واترپلوی تیرازیس، نخستین تیم واترپلو استان البرز و همچنین حضور پر رنگ در مسابقات فوتسال برندهای برتر در سال های اخیر تنها گوشه ای از اقدامات این مجموعه در راستای توجه به مسئولیت های اجتماعی خود در امر ورزش بشمار میرود.

محیط زیست

حفاظت از محیط زیست تلاشیست هدفمند و ضروری به منظور حفظ سلامت جامعه و افراد. کاهش تولید زباله های صنعتی، مدیریت بازیافت ، تلاش به منظور کاهش آلودگی هوا ، مدیریت مصرف آب به عنوان قطره زندگی جلوگیری از اتلاف انرژی و جایگزینی آن با انرژی های سبز تنها چند مورد از سرفصل هاییست که نیاز به اهتمام ویژه دارد.
صنایع غذایی انصاری معتقد است حفاظت از محیط زیست تحت تأثیر سه عامل اساسی قرار دارد: اصلاح قوانین زیست‌ محیطی، رعایت اخلاق توسط افراد جامعه و از همه مهمتر آموزش .
از این رو ضمن ایجاد فضای سبز و جایگزینی مواد قابل بازیافت و سبز در بسته بندی محصولات و فعالیت های صنعتی خود ، توجه به این امر را از خود شروع کرده است.
همچنین در زمینه آموزش نسبت به مشارکت های اجتماعی گسترده ای در این زمینه نموده است و با حمایت از مراسم و همایش های گوناگون در این عرصه همواره خود را متوجه مسئولیت های اجتماعی اش می داند.

بهزیستی

انسان موجودیست اجتماعی و همه ما انسانها در قبال یکدیگر مسئولیم. اخلاق مداری، پاسخگویی و همدلی با افراد ناتوان و کم توان در جامعه به افراد کمک میکند تا با درک متقابل از مرارت ها و سختی های زندگی ، شکرگزاری را در خود تقویت کنند و سرزندگی و شادکامی را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.
صنایع غذایی انصاری بابت حمایت های مادی و معنوی خود در این عرصه، بارها از سوی مراکز بهزیستی استان مراکز خیریه و آسایشگاههای متعدد مورد تقدیر قرار گرفته و بسیاری از برکاتی که در طی این سالها نصیبش شده است را مدیون دعای خیر این عزیزان می داند که همدلی این واحد صنعتی را با آغوش باز پذیرفته اند .

گردشگری

در تمام جوامع بشری به سفر و گردشگری نگاه ویژه ای شده است تا جاییکه اقتصاد کلان بسیاری از کشور های دنیا بر پایه صنعت گردشگری بنا نهاده شده است. آشنایی با اقوام، سرزمین ها، آداب و رسوم سایر جوامع همواره از جذابیت های خاصی برخوردار بوده است. هر ملتی تلاش می کند تا نگاه بهتری از خود به دیگران هدیه دهد تا منجر به تعاملاتی سازنده تر گردد.
صنایع غذایی انصاری، در طی سالهای گذشته به روش های گوناگون تلاش نموده است تا مرز و بوم خود را به دیگران بهتر و بیشتر معرفی نماید. حضور در نمایشگاه های ایرانگردی و جهانگردی، همکاری با سازمان ها و جوامع فعال در حوزه گردشگری و مشارکت در برگزاری مراسم و جشن های مرتبط با این صنعت تنها گوشه ای ازتلاش های این سازمان بشمار می رود.
در حال حاضر نیز با چاپ کتاب گردشگری ایران و مشارکت در معرفی هر چه بهتر ایران به جهانیان اقدامات شایسته ای صورت داده است.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .