شگفت انگیز های جمانه !!

چگونه مصرف جو با سرطان و دیگر بیماری ها مبارزه می کند؟

//چگونه مصرف جو با سرطان و دیگر بیماری ها مبارزه می کند؟

چگونه مصرف جو با سرطان و دیگر بیماری ها مبارزه می کند؟

جو سالیان زیادی است که در حال استفاده توسط مردم جهان است . در مصر باستان ، بیش از ده هزار سال است که از جو به عنوان دانه و غله ای اساسی در رژِم غذایی شان استفاده می کنند و از آبجو و آب علف جو به عنوان مقاصد دارویی و در مانی استفاده می  کنند . مصریان باستان از ج. برای تغذیه حیوانات و انسان ها استفاده می کردند . یونانیان باستان هم برای تهیه و پخت نان از جو استفاده می کردند و به عنوان غذایی برای جنگجویان و ورزشکاران شان بوده است. آن ها عقیده داشتند که جو قدرت بدنی ورزشکاران را تقویت می کند حتی در چین باستان هم جو نماد و شنانه قدرت و مردانگی بوده است .

در سال ۱۴۹۴ کریستف کلمب جو را به سرزمین های آمریکا معرفی کرد . با این حال جو تاریخچه سنتی زیادی در آمریکا ندارد و بیشتر گندم و آرد گندم مورد استفاده بود است . تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف جو نه تناه فایده غذایی دارد بلکه دارای خواص پزشکی بی نظیری نیز هست .

امروزه کانادا و ایالات متحده آمریکا ، روسه ، آلمان و فرانسه و اسپانیا بزرگترین صادر کنندگان جو در تمام دنیا هستند . جو منبع غنی از فیبر و مواد معدنی و فتو شیمایی است که با انوع مختلف بیماری هایی نظیر دیابت و بیماری های قلبی و حتی سرطان مبارزه می کند . اضافه کردن جو به رژیم غذایی تان نه تنها یک راه مناسب برای کنترل اشتها است بلکه راهی خوب برای مبارزه با این بیماری ها است و با مزه خوب و نوشدنی مناسب مالت که از جو تهیه می شود ، وعذه غذایی خوبی است .

جو مانند گندم از سری گیاهان خوشه ای است اما سبک تر و کمر نگ تر از گندم است علاوه بر این از محتویات مالتوز موجود در جو برای طعم دهی و شیرین کننده در شربت ها استفاده می شود.آبجو از دانه ای جو درست می شود و نوشیدنی الکلی است که هرچند استفاده از این نوع نوشیدنی برای مبارزه با طرطان و بیماری ها نباید استفاده کرد .

چگونه  استفاده کردن از جو با سرطان مبارزه می کند

قبلا ذکر شد که جو خاصیت و  توانایی مبارزه با سرطان دارد از آن جایی که غنی از فیبر است می تواند سلامت روده شما را افزایش دهد و از این رو شما را از سرطان کولون و روده بزرگ محافظت می کند . جو با افزایش فعالیت روده بزرگ و کاهش زمان ذفع غذا و عبور آن از روده بزرگ کمک عمده ای به جلوگیری از سرطان روده که بسیار شایع است می کند .

نه تنها دانه جو از سرطان جلوگیری می کند بلکه علف و ساقه سبز جو نیز دارای ترکیبات سوپراکسید دیسموتاز سودمند است .. سوکسوکس دیسموتاز (SOD) یک نوع آنزیم است که رادیکال های آزاد مضر بدن را از بین می برد. بر اساس یک مطالعه انجام شده در دانشگاه آیووا، بین سطوح SOD و وقوع سرطان رابطه وجود دارد.  افزایش مقدار SOD باعث کاهش رشد  سلول های سرطانی می شود و محققان نتیجه گرفته اند که این رابطه ممکن است به عنوان درمانی برای سرطان مفید باشد.

همچنین اعتقاد بر این است که عناصر آنتی اکسیدانی سبز جو، به نام آلفا توکوفرول سوکسینات، می توانند با سرطان مبارزه کنند. آلفا توکوفرول سوکسینات نسبی ویتامین E است که برای مکانیسم های ضد سرطان شناخته می شود . آلفا توکوفرول سوکسینات دارای اثرات نسبی برای انواع مختلف سرطان مانند تومورهای مغزی، سرطان پروستات و لوسمی است.

بر اساس یک مطالعه تجربی که در دانشگاه جورج واشنگتن انجام شد، محققان زمانی که از عصاره علفهای خشک جوشیده جو برای کشتن سلول های سرطانی استفاده کردند.، تمام سلولهای سرطانی لوسمی کشته شدند.  علاوه بر این محققان اثرات این عصاره و جوشانده را بروی سلولهای سرطانی مغز آزمایش کردند و نتایج نشان داد که جوشانده و عصاره علف جو غلیظ شده، ۳۰ تا ۵۰ درصد از سلول های سرطانی مغز را از بین می برد. و در مرحله سوم از این تحقیق این جوشانده و  عصاره رشد سلولهای سرطانی پروستات را که بین  ۹۰ تا ۱۰۰ درصد بود، مهار میکند.

علف جو غنی از ویتامین B-17 است که بالقوه توانایی لازم  برای از بین بردن سلول های سرطانی را داراست  و سلول های سالم را بدون آسیب نگه می دارد .وجود مقادیر زیاد کلروفیل  در علف جو نقش مهمی در سم زدایی بدن ایفا می کند . کلروفیل رادیکال های آزاد را منجر به آسیب سلول های بدن می شود از بین میبرد .

منبع

توسط | ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۵۰:۵۹ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶|جو دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .